Procedūros
Darsonvalizacija
Darsonvalizacija – tai gydymas kintamąja impulsine aukšto dažnio ir įtampos elektros srove.
Procedūros eiga: ant reikiamos kūno vietos dedamas tuščiaviduris stiklinis elektrodas, kuriuo iš aparato teka aukšto dažnio (100–500 kHZ) kintamoji elektros srovė.
Darsonvalizacijos poveikis:
mažina skausmą,
gerina kraujotaką,
stiprina imuninę sistemą.
Savaime šylančio gydomojo purvo aplikacijos
Gydomosiomis savybėmis savaime šylantis purvas pasižymi ir dėl savo unikalios cheminės sudėties (oligomeras, laminarija, jūros druska, bentonito molis ir kt.), ir dėl galimybės ilgai palaikyti reikiamos temperatūros režimą. Tose vietose, kur uždedamos purvo aplikacijos, ląstelių viduje suaktyvėja biocheminiai ir bioenergetiniai procesai, gerėja medžiagų apykaita, gerėja audinių ir organų kraujotaka, mityba, didėja deguonies pasisavinimas, gerėja įvairių uždegimo produktų pašalinimas. Dėl šių priežasčių pasireiškia skausmą mažinantis, uždegimą slopinantis, atpalaiduojantis, detoksikuojantis poveikis.
Dozuotas stuburo kaklinės ir juosmeninės dalies tempimas „Saunders“ aparatais
Kaklinės stuburo dalies tempimas sumažina galvos skausmus, svaigimą, atpalaiduoja įtemptus raumenis, pagerina vietinę ir periferinę kraujotaką.
Juosmeninės stuburo dalies tempimas sumažina skausmus, atpalaiduoja įtemptus raumenis, raumenų spazmus, sumažina kojų tirpimą.
Indikacijos tempimui:
– stuburo tarpslankstelinio disko išvarža;
– nervų šaknelių suspaudimas ties išėjimo angomis;
– raumenų, raiščių ištempimas, pramankštinimas.
VACUSTYLER procedūrų kompleksas
VACUSTYLER kapsulė – tai ypač veiksmingų procedūrų kompleksas, taikomas daugelio ligų gydymui ir profilaktikai.
Šių procedūrų metu ne tik gydomos ligos, bet ir šalinamos šių ligų atsiradimo priežastys.
Vienu metu yra atliekamos trys procedūros (pulsinio magnetinio lauko terapija + neigiamas slėgis + jonizuoto deguonies ir ozono inhaliacija), kurių poveikis organizmui, jas atliekant kartu, žymiai sustiprėja.
Priklausomai nuo susirgimo programuojamos VACUSTYLER kapsulės procedūros trunka nuo 30-40 min. Rekomenduojama atlikti 5-10 procedūras, 1-2 kartus per savaitę. Galimos ir pavienės procedūros bendrai organizmo būklei pagerinti.
Kineziterapija
Kineziterapijos užsiėmimo metu kineziterapeutas įvertina funkcijos sutrikimo pobūdį, rekomenduoja gydomuosius pratimus, pamoko kaip juos taisyklingai atlikti. Po šių užsiėmimų gydomuosius pratimus galėsite atlikti namuose savarankiškai.Individualių kineziterapijos užsiėmimų metu specialistas sudaro specialių mankštos pratimų programą ir padeda šiuos pratimus atlikti.
Limfodrenažinis masažas
Kai sutrinka limfos tekėjimas organizme, audiniuose susilaiko skysčiai suvisais juose esančiais toksinais. Tai papildomas krūvis venoms, kurios pradeda plėstis, galūnės tampa sunkios, patinsta, atsiranda maišeliai po akimis.
Šis masažas rekomenduojamas esant bet kokios kilmės patinimams, dramblialigei, išsiplėtus kojų kapiliarams ir venoms, bei po jų operacijos, skleroterapijos, turint viršsvorį, celiulitą.
Slystamasis mechaninis limfodrenažinis masažas atliekamas besikeičiančio slėgio metodu. Manžetuose oro spaudimas pasiskirsto tolygiai, atlikdamas ritmišką, švelnų, banguojantį masažą. Slėgio banga prasiseda nuo pirštų galiukų, kyla blauzdomis ir šlaunimis aukštyn iki sėdmenų, juosmens. Po to vienu metu slėgis visuose manžetuose nukrenta, toliau seka kita banga. Net po vienos 30 min procedūros rezultatai matomi ir jaučiami.
Atskiras pilvo manžetas įgalina atlikti pilvo srities limfodrenažinį masažą, kuris rekomenduojamas esant vidurių užkietėjimas, mažėja kūno apimtys.
Vakuuminis masažas
Vakuuminis masažas atliekamas naudojant 50-300 mbar neigiamą slėgį. Jo metu ne tik aktyvinama kraujotaka, atsiveria nebefunkcionuojantys kapiliarai, gerinamas limfos nutekėjimas, atpalaiduojami raumenys, sumažėja skausmas, bet ir aktyvinami enzimai, didėja fagocitozė, aktyvinama kolageno ir elastino sintezė.
Šio masažo metu audiniai nėra mechaniškai spaudžiami, nespazmuoja kraujagyslės, mažėja raumenų paburkimas, kraujagyslių spazmai, skaidosi sprando srityje susikaupę druskos.
Neigiamo slėgio procedūra
Neigiamo slėgio procedūra atliekama neigiamo slėgio kapsulėje. Jos veikimo principas – besikeičiantis normalus ir neigiamas atmosferos slėgis. Neigiamo slėgio metu iš ląstelių šalinami toksinai ir šlakai, audiniai aprūpinami deguonimi, kraujas pasiekia gyvybingumo stokojančius audinius, pagerėja ir atstatoma jų veikla. Pauzės metu pašalinamas skysčių perteklius kartu su visais medžiagų apykaitos produktais. Aktyviau pradeda veikti fermentinės sistemos, sutvirtėja jungiamasis audinys, pagerėja kraujo cirkuliacija, pagilėja kvėpavimas, todėl į audinius ir ląsteles patenka didesnis deguonies kiekis.
Jonizuoto deguonies ir ozono inhaliacija, aromaterapija
Gaukite naudingą deguonį ir ozoną natūraliausiu būdu – per kvėpavimo takus.
Jonizuoto deguonies ir ozono inhaliacijoms naudojamas atmosferoje esantis deguonis, kuris išvalomas nuo dulkių, bakterijų ir virusų,, įelektrinamas ir suskaidomas į neigiamus jonus ir ozoną.
Kvėpuojant tokiu deguonimi, kraujo ir audinių įsotinimas deguonimi pakyla net 21 procentą ir kurį laiką išlieka gana aukštas.
Gydomosios deguonies ir ozono inhaliacijos neturi jokio pašalinio poveikio.
Inhaliacijos labai naudingos gydant smegenų kraujotakos bei periferinės nervų sistemos susirgimus, širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimus, stabdomi sąnarių degeneraciniai procesai (kol dar nėra sudėtingų kaulų sistemos pakitimų), sumažėja odos ligų (psoriazės, neurodermitų, egzemų ir kt.) požymiai, stiprinamas imunitetas.
Kvėpavimą per nosį palengvina, plaučių išsivalymą skatina deguonies inhaliacijos su eukalipto eteriniu aliejumi, tai veiksminga gydant peršalimo ir respiracines ligas, viršutinių kvėpavimo takų katarus, anginą, sinusitus, asteniją.
Infragarsinė stimuliacija
Procedūra efektyviai sumažina raumenų skausmus ir įtempimą, stiprinami nusilpę raumenys.
Po procedūros rekomenduojama išgerti didesnį nei įprasta vandens kiekį.
Kontraindikacijos:
– inkstų ir tulžies pūslės akmenligė;
– ūmi trombozė ar implantai gydomojoje zonoje;
-ūmios infekcijos;
-elektrokardiostimuliatorius.
Impulsinių srovių procedūra
Labai efektyvi procedūra, skirta nugaros skausmams gydyti, raumenims atpalaiduoti, labai padeda sergant radikulitu, raumenų uždegimu.
Elektrinė stimuliacija
Elektros stimuliacija – tai elektros srovės naudojimas audinių ir organų funkcijai aktyvinti ir stiprinti.
Šios procedūros paskirtis – sužadinti audinių funkciją.
Procedūros trukmė – 10-45 min (priklausomai nuo laukų kiekio).
Pulsinio magnetinio lauko terapija
Pulsinio magnetinio lauko terapija – tai metodas, kai organizmas yra veikiamas kintamu magnetiniu lauku. Magnetinis laukas veikia vandens molekules, kraujo elementus, oksidaciją, homeostazę. Dėl to sustiprėja mitochondrijų aktyvumas, fagocitozė, imuninis reaktyvumas.
Gydymo poveikis:
– slopinamas uždegimas (stimuliuojama imuninė sistema, gerinama mikrocirkuliacija);
– ramina (slopinami dirginimo procesai);
– plečia kraujagysles, mažina kraujo spaudimą, gerina širdies raumens kontrakciją;
– nuskausmina;
– hipokoaguliacinis poveikis;
– mažina edemą.
Ulragarso terapija
Terapinis ultagarso poveikis:
– nuskausminantis, priklauso nuo skausmo intensyvumo ir skausmo lokalizacijos;
– sąnarių judrumą didinantis, veikia kaulus, raumenis, minkštuosius audinius;
– priešuždegiminis, priklauso nuo uždegimo lokalizacijos ir uždegimo intensyvumo.
Gydymo poveikis:
– ramina uždegimą;
– spazmolizinis;
– nuskausminantis;
– fibrolizinis;
– hiposensibilizuojantis;
– rezorbuojantis;
– adaptacinis.